Małgorzata Gontarek

Psychoterapeuta

Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia terapii indywidualnej i terapii par. Dla mnie psychoterapia i psychoedukacja to pasja i sposób na życie. Fascynują mnie momenty bliskiego spotkania z drugim człowiekiem, staram się stwarzać przestrzeń, w której wspólnie odnajdujemy nowe kierunki rozwoju. Wierzę, że każdy człowiek nosi w sobie potencjał, który pozwoli mu uczynić swoje życie szczęśliwym i satysfakcjonującym.

Moje zainteresowania zawodowe dotyczą sytuacji kryzysowych człowieka.
Zajmuję się terapią depresji, lęku, uzależnień. Uczę także jak pokonywać nieśmiałość, jak kreować – kształtować swój wizerunek. Pomagam znaleźć odpowiedź na pytanie, jak radzić sobie ze złością i innymi trudnymi emocjami oraz zachęcam do twórczego rozwiązywania problemów życiowych. Chętnie stosuję relaksację. Moją pasją zawodową, od wielu lat konsekwentnie realizowaną, jest psychoterapia par, które doświadczają problemów w związku. Pracuję z parami heteroseksualnymi oraz homoseksualnymi.

Prowadzę systemową terapię rodzin. Mam doświadczenie w pracy z konfliktem pojawiającym się w trakcie rozwodu, zwłaszcza gdy zagrożone jest dobro dziecka. Posiadam certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo- Behawioralnego nr 136. Odbyłam też szkolenia :”Hipnoza w pomocy psychologicznej, psychoterapii i medycynie”, „Terapia schematu dla osób z diagnozą zaburzenia osobowości z pogranicza oraz narcystycznej”, Terapia par w paradygmacie poznawczo-behawioralnym” , „Klinika par- warsztat terapii par wg. metody Gottmana”.

W swojej pracy stosuję EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) nową sprawdzoną metodę pracy z objawami stresu pourazowego. EMDR ma bezpośredni wpływ na proces przetwarzania informacji przez nasz mózg. Jestem współzałożycielem Stowarzyszenia EMDR w Polsce.

Prywatnie – matka dorosłej córki. W wolnych chwilach odpoczywam na wsi, czytam, zajmuję się swoimi zwierzętami. Lubię śpiewać i tańczyć. Wakacje spędzam najchętniej na łonie najpiękniejszej, jak dla mnie, przyrody polskiej – w Bieszczadach, nad Bałtykiem i na Suwalszczyźnie, a także w innych pięknych miejscach na świecie.

Mój telefon: 501 020 534, adres e-mail: gontart@interia.pl

Przyjmuję w Warszawie